איך לבחור עורך דין תעבורה

תחום עריכת הדין, הנו אחד התחומים הכי גדולים בעולם ומשתרע כמעט על פרט ופרט. אינני זוכר אי פעם שמאן דהוא, לא התייעץ עם עורך דין ,  או קיבל ייצוג וליווי מעורך דין. כידוע, כל אדם בעל השכלה משפטית והגיש בקשה לעבור תקופת התמחות ולאחריה עבר בהצלחה מבחני הלשכה, יקבל תעודת עורך דין שהנה האסמכתא שבלעדיה לא ניתן לייצג ולעשות פעולות הייחודיות לעורכי דין.

תעבורה

עורך דין תעבורה אמור להבין בראש ובראשונה חוקי התעבורה שמשתרעות באופן כללי על תקנות התעבורה ופקודת התעבורה. ידיעת החוק הוא דבר חשוב ובלעדיו כמעט אין נפקא מינא בייצוג מטעם עורך דין שעוסק בתחום אחר.

לא זאת אלא יש צורך להכיר את המערכת שעומדת בצידו השני של המתרס והיא בדרך כלל התביעה המשטרתית אשר מדיי יום מופיעה בבתי משפט תעבורה בכל סוגי התיקים. החריג כאשר מדובר בתיק של תאונת קטלנית שאז הסמכות לנהל את התיק, ככלל, הנה הפרקליטות.

אזרחים רבים טועים בבחירת עורך דין ופונים לקבלת ייצוג מעורך דין שעוסק בתחום אחר. דבר שיכול בנסיבות מסוימות להוות נזק יותר מתועלת שכן, וכפי שצוין לעיל, אי בקיאות בדין המהותי, הדיוני והראייתי יכול לגרום לנזק חמור ללא כל תקנה.

לאחרונה ישנה מגמה שעורכי דין רבים מקבלים על עצמם תיקי תעבורה ולאחר ניסיון מועט מצטיירת תמונה בתת מודע שלהם שהם הכול יכולים וכאן הטעות הגדולה.

ניהול תיק עם הצלחה אינה בהכרח תגרור להצלחה בשנית בשלישית ועוד. כל תיק בפניי עצמו, וכל תיק דורש מומחיות בצורה מסוימת.

יש הבחנה בין תיק שכרות, לבין תיק מהירות לבין תאונה לעומת תיק שעניינו במקרקעין או תיק של הרצת מניות והונאות.

טיפים לבחירת עו"ד תעבורתי

טיפ אחד לפעמים יכול לחרוץ גורלו של תיק שבו נדרש עונש חמור בדמות מאסר בדרך של עבודות שרות או מאסר ממש מאחורי סורג ובריח.

חולה מתייעץ ומקבל טיפים מרופא. מי שרוצה לקחת משכנתא יעשה טוב באם יפנה ליועץ משכנתאות, מי שרוצה להשקיע כסף בבורסה טוב ייעשה באם יפנה ליועץ השקעות והרשימה ארוכה.

לכל חשוד או נאשם עומדות זכויות שהחוק מגן עליהם ותפקידו של בית משפט תעבורה לבדוק בזכויות מגדלת- האם רשויות אכיפת החוק פעלו ו/או התנהגו בצורה חוקית.

טיפ אחד מעורך דין תעבורה יכול להציל את המצב בו מצוי כל חשוד ו/או נאשם בתיק תעבורה. הרבה נאשמים מקלים ראש בתיקי תעבורה וסבורים כי ייצוג על ידי עורך דין הנו דבר מיותר וכרוך בהוצאות רבות שניתן לוותר עליהם.

ניתן לנהל תיק תעבורה בבית משפט תעבורה ללא עזרה מעורך דין, אך לאחר מכן, מסתבר כי הנזק שייצמח אינו בר תיקון עוד. חשיבות הייעוץ הראשוני עם עורך דין תעבורה הנה מהותית מאוד ועלולה בנסיבות מסוימות להוביל לאישום ענייני ולא מסובך.

ברגע שקיבלת הזמנה לדין או כתב אישום בעניין עבירת תעבורה, יש לפנות מידית לעורך דין תעבורה ולהתייעץ איתו לגבי המשך הדרך. כמובן שייצוג על ידי עורך דין תעבורה עדיף פי כמה מייצוג עצמי.

עורך דין תעבורה בדרך כלל מכיר את המערכת המשטרתית- דבר שיכול להביא לעסקת טיעון שעדיפה פי כמה על פני ניהול משפט סרק.

מאמר זה נכתב ע"י צוות האתר: עורך דין תעבורה חזי כהן

השארת תגובה